Mon, 8 Apr 2019

5 Музейни събития, които да посетите през 2019

Да посетим изложение или конференция свързана с нашата работа, е винаги добра идея. Да участваме като изложител, пък е още по-голямо предимство и потенциален успех за организацията ни.

За съжаление основният проблем, за да бъдем част от такова изложение, са големите разходи, необходими за такси за участия, самолетни билети, изграждане на щандове и т.н.

От друга страна, да бъдем просто посетители на подобен тип събития има доста ползи за нас самите, а в последствие и за институцията ни. Присъствайки на изложение или конференция, ние получаваме информация за световните тенденции в музейното и културно изкуство, за продукти и услуги, които подобряват ежедневната ни работа, добри практики от професионалисти и не на последното място, изграждаме качествени контакти и взаймоотношения.

Често пъти не можем да преценим, дали дадено събитие е достатъчно добро и дали си заслужава средствата и усилията, за това ние създадохме списък с най-добрите 5 събития на музайна тематика в Европа и в близост до България, които си струва да посетите.

Heritage Istanbul, 11-12 Април 2019, Истанбул, Турция

Heritage Istanbul е музейно изложение, което се организира под мотото “Securing the Future for the Past (Запазване на бъдещето, чрез миналото” и ще бъде едно от най-важните секторни събития за 2019 г., поради световноизвестните си лектори и ценни участия. Изложението ще се проведе на 11-13 април 2019 г. в изложбения център на хотел Хилтън, Истанбул.

Museum + Heritage Show, 15- 16 Май 2019, Лондон, Великобритания

Museum + Heritage Show ще се провежда на 15 - 16 май 2019 г. в зала Олимпия в Лондон. Шоуто ще се проведе в два дни с повече от 50 безплатни разговори, над 150 доставчици и консултанти, както и множество специални изненади. Това шоу е идеалното място за събиране на нови идеи и възможности за научаване на нови добри практики за работа в музейната и галерийната индустрия, като всичко това ще подпомогне вашата организация да се развие. Посещението е напълно безплатно, само се нуждаете от предварителна онлайн регистрация.

Expositio 2019, 10-12 Юни 2019, Келце, Полша

Еxpositio е събитие за представяне не нови музейни технологии, консервация и реставрация на изкуството и националнто наследство. EXPOSITIO и SACROEXPO са изложби, съчетаващи бизнес и култура, изложби, фестивали и свещено изкуство.

Museum Next, 3-5 Юни 2019, Лондон, Великобритания

Museum Next се води „най-интересната музейна конференция в света“. Европейската конференция в Лондон ще събере делегати от повече от четиридесет страни. Там можете да се свържете с музейни мислители от цял свят. Museum Next London ще се проведе на така наречения „Exhibition Road”, заедно с Природонаучния музей, Научния музей и V&A музей в Лондон.

Exponatec Cologne, 20-22 Ноември 2019, Кьолн, Германия

Музейният свят ще се събере в културния град Кьолн. Exponatec свързва класическите основни сегменти на музея, консервацията, реставрацията и културното наследство с ориентирани към бъдещето тенденции като виртуална реалност, 3D постановка и нови цифрови разработки в областта на реставрацията и сценографията.

Повече информация за други изложения и конференции, свързани с изкуство, антики, опазване и съхранение на културното наследство, може да намерите тук.

Автор: Елена Башкехайова, Маркетинг Мениджър на Museum Space продукт на Sirma Solutions